2.4.2013

O společnosti Sava

Společnost Sava pochází ze Slovinska, kde se kvalitní kaučukové produkty začaly vyrábět již před více než 85 lety. V současné době je společnost Sava jedním z největších a nejúspěšnějších výrobců pneumatik ve střední Evropě.

Historie značky sahá až do roku 1921, kdy byla ve Slovinském městě Kranj založena továrna na kaučukové produkty s názvem Vulkan. Od roku 1948 až do současnosti je užíván název Sava.

Společnost Sava vyrábí dodávkové pneumatiky, pneumatiky pro osobní automobily, SUV, lehké nákladní automobily a kamiony. S nákupem pneumatik Sava získáváte kvalitu založenou na technologii Goodyear, protože od roku 2004 je společnost Goodyear 100% vlastníkem společnosti Sava. Továrna ve Slovinsku se specializuje na výrobu letních a zimních pneumatik pro osobní automobily, avšak továrny společnosti Sava najdeme i v jiných evropských zemích.

Ročně se ve Slovinsku vyrobí asi 8 milionů pneumatik značky Sava a každý rok se jich na celém světě prodá přibližně stejné množství. Počet zaměstnanců společnosti je více než 1600 vyškolených a zkušených pracovníků.